°C

Otwierają mimo obostrzeń. Policja zapowiada wnioski o karanie restauratorów

Fot. KWP w Gorzowie
 

Właściciel jednej z restauracji w pobliżu Międzyrzecza zignorował obowiązujące obostrzenia sanitarne i otworzył swój lokal. Teraz grozi mu grzywna i kara finansowa do 30 tys. zł – poinformowała w poniedziałek Justyna Łętowska z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Do podobnej interwencji doszło również w Gorzowie, gdzie właściciel pubu otworzył swój lokal dla klientów.

Lokal mężczyzny, znajdujący się nad jednym z jezior niedaleko Międzyrzecza, został trzykrotnie skontrolowany przez policjantów i pracowników sanepidu – najpierw w piątek, a potem w sobotę i w niedzielę. We wszystkich przypadkach byli w nim klienci, w sobotę i niedzielę nawet ponad 20 osób.

„Niestety wciąż wszyscy zmagamy się z pandemią. Wiele lokali musi być zamkniętych albo ich działalność może ograniczyć się do realizacji zamówień tylko na wynos. W tym przypadku restaurator zignorował obowiązujące zakazy i teraz musi liczyć się z konsekwencjami”

– powiedziała policjantka.

Międzyrzeccy policjanci za popełnione przez właściciela lokalu wykroczenie skierują wniosek o jego ukaranie do sądu. Przedsiębiorca musi również liczyć się z karą administracyjną ze strony inspekcji sanitarnej. Ta może wynieść do 30 tys. zł.

Podczas minionych trzech dni międzyrzeccy policjanci skontrolowali ponad sto obiektów, m.in. restauracji, barów, hoteli i siłowni. Poza jednym wyjątkiem, nie stwierdzono nieprawidłowości.

Jak informuje lubuska policja, do podobnej sytuacji doszło również w jednym z pubów w Gorzowie. 15 stycznia wieczorem, policjanci i inspektorzy Sanepidu interweniowali w pubie przy ulicy Pocztowej. W lokalu było kilkunastu klientów. Także w tej sprawie policjanci będą prowadzić postępowanie, które zakończy się skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.

Wykaz aktualnych obostrzeń mających zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, dostępny jest są na stronie Ministerstwa Zdrowia.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku