°C

Trump opuści Waszyngton w środę rano, przed zaprzysiężeniem Joe Bidena

Fot. PAP/EPA/Jim Lo Scalzo
 

Według źródeł, prezydent Trump i jego małżonka mają opuścić Waszyngton w środę rano, tuż przed ceremonią inauguracji Joe Bidena. Trump ma planować uroczyste pożegnanie na lotnisku w bazie lotniczej Andrews, skąd uda się na Florydę.

Syn ustępującego prezydenta USA Donald Trump junior oraz córka szefa państwa Ivanka planują przeprowadzkę z Nowego Jorku na Florydę. Już wcześniej przeniesienie się na stałe na południe zapowiedział sam prezydent Donald Trump i jego żona Melania.

Według źródeł telewizji, Donald junior i jego partnerka Kimberly Guilfoyle poszukują domu w okolicach Palm Beach, niedaleko posiadłości prezydenta Mar-a-Lago w West Palm Beach. Tymczasem Ivanka Trump i Jared Kushner planują wybudować dom w okolicach Miami na południowym krańcu półwyspu.

W środę burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio zapowiedział zerwanie wszelkich kontaktów biznesowych z imperium Trumpa, w tym umów wartych 17 mln dolarów. Władze miasta dołączyły w ten sposób do korporacji i instytucji finansowych, które zdecydowały się na podobne kroki po szturmie zwolenników Trumpa na Kapitol 6 stycznia. Wśród nich jest główny kredytodawca Trump Organization, Deutsche Bank.

Jednocześnie federalna prokuratura na Manhattanie oraz prokuratura stanu Nowy Jork prowadzą osobne śledztwa dotyczące finansów Trump Organization. Według ABC, Trumpowie zastanawiają się nad przeniesieniem części swoich operacji biznesowych na południe kraju.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku