°C

Przeznaczyliśmy dotychczas 173 miliardy złotych na ratowanie miejsc pracy

Fot. PAP/EPA/Mauri Ratilainen
 

Ponad 173 miliardy złotych trafiły do przedsiębiorców na ratowanie miejsc pracy w czasie pandemii - poinformowała minister rodziny i poltyki społecznej Marlena Maląg. Minister zaznaczyła, że dzięki różnym instrumentom wspacia stopa bezrobocia utrzymuje się na stabilnym poziomie.

Przypomniała, że kiedy pandemia się zaczynała, stopa bezrobocia wynosiła 5,8 procent. Dzisiaj jest to 6,2 procent, ale przez ostatnich kilka miesięcy utrzymywała się na poziomie 6,1 procent. „Pokazuje to, że wsparcie było skuteczne i sprawne” – podkreśliła minister Maląg.

Przypomniała też o wprowadzeniu dodatku solidarnościowego i podniesieniu zasiłku dla bezrobotnych. Minister wymieniła wsparcie z ZUS w zakresie świadczenia postojowego i zwolnienia z opłacania składek. Zwróciła uwagę także na wprowadzenie dodatkowego zasiłku opiekuńczego dla rodziców dzieci do lat ośmiu i dzieci niepełnosprawnych, który z niewielkimi przerwami wypłacany jest od marca.

Mówiła też o wsparciu dla samorządów na działania inwestycyjne, które – jak zaznaczyła – „są kołem zamachowym dla polskiej gospodarki.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku