°C

Zapisy na szczepienia – awaria systemu

redakcja gorzowska
 

Od dzisiaj osoby powyżej 80 lat mogą zarejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19. Termin można zarezerwować telefonicznie, przez internet lub w punkcie szczepień. Zainteresowanie zapisami w całym kraju jest tak duże, że nastąpiła awaria systemu informatycznego.

W Gorzowie jednym z 12 punktów, w którym są wykonywane szczepienia, jest szpital. Mimo awarii nie odsyłamy pacjentów, tylko zapisujemy ich tradycyjnie – wyjaśnia Agnieszka Wiśniewska, rzeczniczka gorzowskiej lecznicy.

Rzeczniczka apeluje przy okazji do bliskich seniorów, aby pomagali im poprawnie wypełnić wymagane przy zgłoszeniach ankiety.

Przypomnijmy, aby zarejestrować się telefonicznie, należy skontaktować się z całodobową i bezpłatną infolinią dostępną pod numerem 989. Seniorzy mogą sami skontaktować się z infolinią lub może ich zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego, na który później zostanie wysłany SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. Seniorzy mogą również zarejestrować się online przez e-rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl. Można też bezpośrednio zwrócić się do wybranego punktu szczepień.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku