°C

Zawiadomienie po pożarze katedry

fot: archiwum Radia Zachód
 

Radny sejmiku Marek Surmacz zawiadamia prokuraturę w sprawie pożaru gorzowskiej katedry. Jego zdaniem za nienależyte dochowanie procedur związanych z bezpieczeństwem powinni odpowiedzieć strażacy.

Marek Surmacz uważa, że proboszczowie parafii katedralnej nie powinni być jedynymi osobami, które zasiadły na ławie oskarżonych w związku z pożarem z 2017 roku. Argumentuje, że odpowiedzialność powinna dotyczyć także szefów gorzowskiej straży od 2007 roku. Skąd ta data? Wówczas wszedł w życie  obowiązek właściwego zabezpieczenia przeciwpożarowego katedralnej wieży. – Po kontroli strażacy musieli wiedzieć, że części z przewidzianych zabezpieczeń nie wprowadzono – twierdzi Surmacz. Nie zareagowali też na informację o demontażu systemu alarmowego w katedrze.

Przypomnijmy, że za zaniedbania dotyczące bezpieczeństwa przeciwpożarowego kościoła nieprawomocne ukarani zostali proboszczowie katedralnej parafii. Były proboszcz poddał się dobrowolnie karze, natomiast obecny odwołał się od wyroku pierwszej instancji.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku