°C

Na os. Europejskim powstanie przedszkole

fot:E.Kobelak
 

Koniec braku miejsc w gorzowskich przedszkolach - informuje magistrat. We wrześniu, na osiedlu Europejskim otwarta zostanie nowa placówka, która będzie mogła przyjąć setkę maluchów. Co ciekawe, choć przedszkole będzie publiczne, to poprowadzą je prywatni przedsiębiorcy. Dziś prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki i wiceprezydent Małgorzata Domagała podpisali list intencyjny z Remigiuszem i Kacprem Stein, przedsiębiorcami z Wielkopolski, którzy zajmują się budowaniem i prowadzeniem przedszkoli.

– Decydując się na otwarcie tej placówki, nie rezygnujemy z planów budowy żłobka na tym osiedlu – dodaje Jacek Wójcicki:

– Będzie to trzydzieste przedszkole publiczne w mieście – dodaje Małgorzata Domagała, wiceprezydent miasta

Nasze pierwsze przedszkole założyliśmy w 2007 roku na terenie gminy Swarzędz, dziś prowadzimy ich już jedenaście, to gorzowskie będzie dwunaste – mówi Remigiusz Stein

Gorzowskie przedszkole będzie miało powierzchnię ponad 500 metrów kwadratowych i powstanie w budynku udostępnionym przez dewelopera budującego osiedle. Placówka będzie spełniała wszelkie standardy i normy określone przepisami prawa, a koszt pobytu dziecka w placówce będzie taki jak w przedszkolach samorządowych.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku