°C

5 tys. zł za zbyt szybką jazdę

 

Grzywną w wys. 5 tys. ukarał sąd 28-latka, który w rażący sposób złamał przepisy, jadąc 171 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 70 km/h - poinformował w środę Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.

Do zatrzymania 28-latka doszło w czerwcu ub. roku na drodze wojewódzkiej nr 132 w pow. gorzowskim. Oprócz przekroczenia dozwolonej prędkości o ponad 100 km/h, jadąc swoim volkswagenem wyprzedzał inne pojazdy na przejściu dla pieszych.

„Policjanci uznali, że za tak nieodpowiedzialną jazdę mandat karny mógłby być niewystarczający i sprawę skierowali do sądu. Ten potwierdził, że wina kierowcy nie budzi wątpliwości i ukarał go najwyższą możliwą w takich przypadkach grzywną w wysokości 5 tys. zł” – powiedział Jaroszewicz.

Dodał, że „piraci drogowi” mający za nic bezpieczeństwo innych użytkowników dróg nie mogą liczyć na pobłażanie i muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami.

W 2020 r. policjanci z gorzowskiej grypy Speed zatrzymali prawa jazdy niemal 300 kierowców, którzy przekroczyli prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Najczęściej wnioski o ich ukaranie były kierowane do sądu.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku