°C

Zmarł Andrzej Stanulewicz

fot. TVK
 

Zmarł Andrzej Stanulewicz, wieloletni trener gorzowskich siatkarzy.

Stanulewicz przez wiele lat był trenerem siatkarskiej młodzieży przy Szkole Podstawowej nr 17 i w GTPS. W sezonie 2005/2006 objął pierwszoligowy zespół tego klubu i pomimo bardzo trudnej sytuacji finansowej utrzymał go w I lidze. Później pracował w Orle Międzyrzecz, którego wprowadził do I ligi.

Do GTPS wrócił pod koniec sezonu 2009/2010. W kolejnym wprowadził drużynę do półfinału play-off I ligi i ćwierćfinału Pucharu Polski, gdzie gorzowski zespół toczył momentami wyrównany bój z późniejszym zdobywcą trofeum, Skrą Bełchatów. Z prowadzenia GTPS zrezygnował w trakcie sezonu 2011/12 z powodu poważnych problemów z sercem. Powrócił do klubu na krótko już w II lidze, ale kłopoty ze zdrowiem znów dały znać o sobie. Andrzej Stanluewicz zmarł nagle dziś, miał 55 lat.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku