°C

Zmarzlik piaty w plebiscycie „Przeglądu Sportowego”

Na zdjęciu archiwalnym z 06.10.2018 r.: Bartosz Zmarzlik na podium po żużlowym Grand Prix w Toruniu. Fot. PAP.
 

Mistrz Świata na żużlu i kapitan Stali Gorzów Bartosz Zmarzlik piąty w 86. plebiscycie "Przeglądu Sportowego". – Dziękuję wszystkim, którzy na mnie głosowali – mówił podczas gali ubiegłoroczny zwycięzca. Najlepszym sportowcem Polski 2020 roku został triumfator piłkarskiej Ligi Mistrzów Robert Lewandowski. Drugie miejsce zajęła tenisistka Iga Świątek, zwyciężczyni French Open.

Trzecie miejsce w plebiscycie zajął skoczek narciarski Kamil Stoch, który niedawno wygrał po raz trzeci w karierze rozgrywany na przełomie roku prestiżowy Turniej Czterech Skoczni, a w grudniu wraz z kolegami z reprezentacji Polski zdobył brązowy medal mistrzostw świata w lotach w konkursie drużynowym.

Tuż za podium znalazł się kierowca rajdowy Kajetan Kajetanowicz, piąty w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata w kategorii WRC3. Czołową dziesiątkę uzupełnili: rywalizująca w short-tracku Natalia Maliszewska, reprezentujący MMA Jan Błachowicz, siatkarz Wilfredo Leon, będąca przedstawicielką kolarstwa Katarzyna Niewiadoma oraz skoczek narciarski Dawid Kubacki.

Kolegium redakcyjne „Przeglądu Sportowego” przyznało kilka innych wyróżnień. Trenerem Roku został Piotr Sierzputowski, szkoleniowiec Świątek, a statuetkę tzw. „Superchampiona” otrzymała utytułowana biegaczka narciarska Justyna Kowalczyk. Imprezą Roku okazał się wyścig kolarski Tour de Pologne, zaś w kategorii Sport Bez Barier doceniono Faustynę Kotłowską, niepełnosprawną lekkoatletkę specjalizującą się w konkurencjach rzutowych. Tym razem nie przyznano nagrody dla Drużyny Roku, ale za to po raz pierwszy w historii plebiscytu wręczono wyróżnienie w kategorii E-sport – otrzymał je Marcin Jankowski.

Głosy oddawano za pośrednictwem kuponów drukowanych w „Przeglądzie Sportowym” i wybranych wydaniach dziennika „Fakt”, przez internet na stronach organizatorów („PS” i Polsatu Sport) oraz za pośrednictwem SMS-ów.

Ze względu na pandemię Covid-19 odwołano Bal Mistrzów Sportu, który tradycyjnie odbywał się po zakończeniu oficjalnej części uroczystości.

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku