°C

„Jedynka” w końcu będzie remontowana

fot. UM Gorzów
 

Ponad 6,5 mln zł unijnego dofinansowania otrzymał gorzowski magistrat na modernizację Szkoły Podstawowej nr 1. Budynek jest w złym stanie i pilnie potrzebuje inwestycji.

Miasto informuje, że w podstawówce wymienione zostaną okna i stropy. Remontu doczeka się też część sal lekcyjnych, dach i instalacja elektryczna. Całkowita wartość projektu to 7,9 mln zł.

Ponadto zmieni się teren przy szkole. Pojawi się nowy plac zabaw ze ścieżką zdrowia. Będzie też wystawa o historii szkoły.

Dofinansowanie otrzymała także gmina Deszczno na  projekt pt. Centrum Kultury „Cegielnia” w Brzozowcu. W tym przypadku unijna dotacja wyniesie 1,6 mln zł. Z kolei na rewitalizację świetlicy wiejskiej w Santocznie gmina Kłodawa otrzymała 1,5 mln zł.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku