°C

Uwaga na fałszywe „pracownice przychodni”

Fot. Pixabay
 

Niebywałą czujnością wykazała się jedna z gorzowskich seniorek, którą w okolicach domu zaczepiła młoda kobieta, podająca się za pracownicę przychodni. Próbowała przekonać starszą gorzowiankę, że może dostać pieniądze z Unii Europejskiej. Najpierw jednak musi wypłacić wszystkie pieniądze, jakie ma na koncie.

W historii oszustki było kilka nieścisłości, które zaniepokoiły seniorkę:

– Oszuści wykorzystują coraz to nowsze sposoby, by oszukać mieszkańców, głównie tych starszych – mówi rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji Marcin Maludy:

Policja szacuje, że wskutek różnego rodzaju oszustw, lubuscy seniorzy mogli stracić nawet 1,5 miliona złotych, a techniki kradzieży są coraz bardziej wyszukane: sprawcy podają się za wnuczka, policjanta, za przyjaciela naszego krewnego, który uległ wypadkowi, sprzedawcę szczepionki na koronawirusa lub tak jak w tym przypadku za pracownika przychodni.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku