°C

WiMBP bije rekordy

redakcja gorzowska
 

Gorzowska biblioteka pobiła w tym roku rekord zakupów nowości wydawniczych. Według norm światowej organizacji bibliotecznej, rocznie powinno się kupować  20 nowych książek na 100 mieszkańców. - Do tego poziomu jeszcze nam brakuje, ale będziemy się do niego zbliżać- mówi dyrektor książnicy, Sławomir Szenwald.

 O tym jak bardzo pożądane jest uzupełnianie zbiorów o nowości świadczy chociażby fakt, że czytelnicy rezerwowali nowe książki mimo, że – z powodu pandemii- biblioteka była jeszcze zamknięta. Teraz kolejką objętych jest ponad 300 tytułów.

W przyszłym roku budżet placówki będzie na podobnym poziomie, jak tegoroczny, a nawet nieco większy. Pieniędzy dołoży miasto. A to oznacza, że m.in. będzie można kontynuować remonty w miejskich filiach bibliotecznych

Biblioteka jest teraz otwarta w pełnym zakresie.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku