°C

Miasto podzieliło miliony z rządowego funduszu

fot. M. Sawoch
 

Miasto wie już na co przeznaczy blisko 30 milionów zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Fundusz ten to tzw. tarcza inwestycyjna dla samorządów, mająca zrekompensować im ubytki wpływów z podatków powstałe w wyniku epidemii koronawirusa.

– Pieniądze, które miasto otrzymało z funduszu przeznaczymy na duże, miejskie inwestycje – mówi wiceprezydent Agnieszka Surmacz. Wśród nich znalazła się m.in. budowa węzła przesiadkowego, czy przebudowa „przemysłówki”

To jednak nie wszystko. Miasto stara się także o dofinansowanie z drugiej puli rządowego wsparcia. Tym razem pieniądze mają być przeznaczone na inwestycje „bliskie mieszkańcom”.

-Złożyliśmy 13 wniosków – dodaje wiceprezydent Surmacz:

Szacunkowy koszt tych inwestycji to ponad 150 milionów złotych. Miasto zdaje sobie sprawę, że nie dostanie dofinansowania do wszystkich tych projektów, ma jednak nadzieję, że przynajmniej kilka z nich będzie mogło liczyć na  rządowe wsparcie.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku