°C

Do 7 grudnia nauczyciele mogą wnioskować o wsparcie na zdalną naukę

Fot. Unsplash/Dylan Ferreira
 

Do 7 grudnia nauczyciele mogą składać wnioski o wsparcie w wysokości 500 złotych na zakup sprzętu do zdalnej nauki. Na dofinansowanie zakupów rząd przeznaczył 300 milionów złotych. Zgodnie z zapowiedziami ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka pieniądze na ten cel mają trafić na konta samorządów do dzisiaj.

Rzeczniczka Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Ostrowska wyjaśnia, że jeżeli nauczyciel pracuje w kilku szkołach, wniosek o dofinansowanie powinien złożyć w jednej z nich, a ze wsparcia może skorzystać tylko raz.

„Jeżeli zakup nastąpił od 1 września do 20 listopada tego roku, to do wniosku dołącza się oryginał lub kopię paragonu oraz oświadczenie nauczyciela, że paragon dotyczy wymienionego w rozporządzeniu sprzętu czy oprogramowania lub usługi” – mówi rzeczniczka. „Wszystkie te zakupy po 20 listopada nauczyciel musi udokumentować imiennym dowodem zakupu” – dodaje Anna Ostrowska.

Za pieniądze te nauczyciele mogą kupić między innymi monitory, komputery, kamery internetowe, statywy, mikrofony, słuchawki, baterie do laptopa, oprogramowanie komputerowe, głośniki czy mobilny internet. Nauczyciele mają otrzymać zwrot kosztów zakupu najpóźniej do końca tego roku.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku