°C

Żużlowiec, trener, człowiek: byli stalowcy wspominają Zenona Plecha

fot. Agnieszka Dobosiewicz
 

Zmarł Zenon Plech, jeden z najwybitniejszych żużlowców w historii polskiego żużla, wychowanek Stali Gorzów.

Pochodzący ze Zwierzyna żużlowiec reprezentował gorzowski klub w latach 1970-1976. W tym czasie zdobył ze Stalą dwa tytuły drużynowego mistrza Polski, był też m.in. brązowym medalistą Indywidualnych Mistrzostw Świata oraz mistrzostw świata par. W ówczesnej drużynie z Zenonem Plechem jeździł m.in. Mieczysław Woźniak

Od 1977 roku do zakończenia kariery 10 lat później Plech jeździł w Wybrzeżu Gdańsk i jako zawodnik tego klubu był m.in. indywidualnym wicemistrzem świata. Później pracował jako trener i w tej roli w 1997 roku doprowadził Stal do wicemistrzostwa Polski. Kapitanem drużyny był wówczas Piotr Świst:

Jako żużlowca i jako człowieka Plecha ciepło wspomina inny były zawodnik Stali, Marek Towalski:

W czasie gdy Plech był trenerem Stali, funkcję wiceprezesa klubu pełnił Jerzy Synowiec. Obaj panowie znali się jednak od dziecka:

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku