°C

ZGM rozliczył koszty ciepła

fot. M. Sawoch
 

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej rozliczył pobrane zaliczki i koszty ciepła za sezon grzewczy 2019/2020 w budynkach włączonych do sieci w ramach programu „Kawka”. Blisko 800 rodzin dostanie zwrot wpłaconych zaliczek.

Średnia kwota nadpłaty na rodzinę wyniesie 510 zł. O wysokość nadpłaty każdy z użytkowników będzie mógł pomniejszyć opłaty czynszowe za najbliższy miesiąc kalendarzowy. W przypadku 700 gospodarstw domowych zużycie ciepła w lokalach było wyższe od prognozowanych zaliczek. Średnia kwota niedopłaty wyniosła 580 zł. Bardzo często niedopłaty dotyczyły osób zajmujących lokale bez tytułu prawnego, posiadających zaległości, objętych wyrokiem o eksmisję.

Miasto będzie pomagać lokatorom o najniższych dochodach, w tym seniorom, emerytom, rencistom czy rodzinom wielodzietnym. Wystąpiło do elektrociepłowni o wsparcie finansowe dla najbardziej potrzebujących w ramach programu „Dzielmy się ciepłem”. Dofinansowanie zaplanowane jest na grudzień.

W ramach programu KAWKA w Gorzowie zlikwidowano 2 927 starych pieców, utworzono 230 nowych węzłów cieplnych, 236 budynków podłączono do sieci ciepłowniczej.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku