°C

Bezdomni pod nadzorem

fot: KWP
 

Prawie stu bezdomnych w Gorzowie przebywa w różnego rodzaju instytucjach, w których jest im udzielana pomoc. Kolejnych trzydziestu, którzy nie chcą korzystać z tego typu wsparcia, jest pod stałym monitoringiem służb mundurowych i pracowników opieki społecznej.

Zawsze w okresie jesienno – zimowym prowadziliśmy wspólne patrole z policją i strażą miejską, aby takim osobom udzielać niezbędnego wsparcia – mówi Beata Szenwald, wicedyrektor Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie. Tym razem jednak – z uwagi na pandemię, nasza praca jest podzielona, co nie zmienia faktu, że działania są skoordynowane – wyjaśnia.

O bieżącej sytuacji związanej z osobami bezdomnymi są też codziennie informowane odpowiednie służby – zarówno wojewody lubuskiego, jak i magistratu.

Zarówno pracownicy socjalni, jak i wszystkie służby przypominają, aby w przypadku zauważenia osoby bezdomnej, która wymaga udzielenia pomocy, dzwonić choćby pod numer alarmowy 112.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku