°C

Szwajcaria: atak nożowniczki w Lugano, dwie kobiety ranne

Fot. Unsplash/Jonathan Kemper
 

Dwie kobiety zostały ranne we wtorek z rąk innej kobiety w centrum handlowym w Lugano w Szwajcarii - poinformowała agencja Reuters, powołując się na dziennik "Blik". Policja nie wyklucza podłoża terrorystycznego tego ataku.

Według świadków napastniczka najpierw zaczęła dusić jedną z dwóch zaatakowanych kobiet, a następnie wyciągnęła nóż i pchnęła nim drugą kobietę, która ciężko ranna została wyniesiona na noszach do karetki pogotowia. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

„Usłyszałem krzyki i odwróciłem się. Wtedy zobaczyłem kobietę leżącą na podłodze pośrodku kałuży krwi. To było szokujące” – mówił szwajcarskim mediom świadek zdarzenia.

Policja nie wyklucza podłoża terrorystycznego tego ataku. „24 listopada 2020 roku doszło do domniemanego ataku terrorystycznego na kilka osób w domu towarowym w Lugano – napisał we wtorek wieczorem na Twitterze Federalny Urząd Policji. W związku z tym prokuratura federalna wszczęła śledztwo w tym kierunku”.

Według policji agresorką jest 28-letnia mieszkanka Lugano, która została już aresztowana.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku