°C

Plac manewrowy na ulicy Żniwnej?

fot: słuchacz
 

Ulica Żniwna to dla wielu szkół nauki jazdy plac manewrowy gdzie instruktorzy uczą kursantów ruszać z ręcznego pod górę - mówią nam okoliczni mieszkańcy. Ich zdaniem takie zachowanie często powoduje niebezpieczne sytuacje dla pozostałych uczestników drogi, zwłaszcza gdy auto zatrzymuje się kilka metrów przed lub za skrzyżowaniem.

– Żaden kierowca jadąc pojazdem nie może stwarzać zagrożenia dla innych uczestników ruchu – mówi Grzegorz Jaroszewicz z komendy miejskiej, dodaje jednak, że dotychczas policjanci nie otrzymali żadnego zgłoszenia w tej sprawie:

– Nie ma ograniczeń którymi drogami mogą poruszać się „elki”, na tych trudniejszych także trzeba ćwiczyć manewry – mówi były prezes Stowarzyszenia Wykładowców i Instruktorów Władysław Drzazga:

Niebezpieczne sytuacje spowodowane przez samochody szkół nauki jazdy można zgłaszać policji.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku