°C

W Lubuskim na 1160 łóżek dla chorych na COVID-19 zajęte 763

Fot. PAP/Darek Delmanowicz
 

W woj. lubuskim w szpitalach dla pacjentów z COVID-19 jest obecnie przygotowanych 1160 łóżek. Według stanu na poniedziałek zajęte były 763. Na 63 łóżka z respiratorami pacjenci byli tego dnia leczeni na 56 - poinformował dyrektor Biura Wojewody Lubuskiego Karol Zieleński.

Zieleński przekazał, że w ub. tygodniu województwo lubuskie otrzymało 55 nowych respiratorów, które szpitale wykorzystały do uzupełnienia zasobów w wielu oddziałach, dlatego nie przełożyło się to na bezpośredni wzrost liczny respiratorowych łóżek covidowych.

„Powoduje to jednak, że mamy w województwie bezpieczny bufor tak dostępnych łóżek szpitalnych jak i sprzętu do intensywnej terapii. W tworzonym szpitalu tymczasowym wdrożony zostanie system intensywnej tlenoterapii, która według opinii lekarzy jest skuteczniejsza w walce z chorobą” – powiedział Zieleński.

W poniedziałek w regionie potwierdzono 406 nowych zakażeń, zmarło sześć osób w wieku od 71 do 85 lat. Najwięcej zakażeń w skali województwa – 61 – zostało potwierdzonych w Zielonej Górze – przekazał Lubuski Urząd Wojewódzki (LUW).

Od początku pandemii w woj. lubuskim wirusa SARS-CoV-2 wykryto u 19 107 osób, z których 10 608 wyzdrowiało. Zmarło 286 osób. Jeśli chodzi o liczbę zachorowań, to dotychczas najwięcej zostało wykrytych w Gorzowie Wlkp. i Zielonej Górze.

W regionie co jakiś czas pojawiają się ogniska COVID-19, m.in. wśród pensjonariuszy i pracowników niektórych domów pomocy społecznej, czy też wśród pacjentów i personelu szpitalnego. W ostatnich dniach nie były one jednak notowane.

Wojewoda lubuski cały czas poszukuje osób chętnych do pracy w przyszłym szpitalu tymczasowym oraz w obecnych placówkach opieki medycznej i socjalnej na terenie całego województwa.

„Zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie ankiety dostępnej na stornie LUW i przesłanie jej na adres ochotnicy@lubuskie.uw.gov.pl” – dodał Zieleński.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku