°C

Zmiany w wystawianiu skierowania na COVID-19

Fot. Envato
 

Ministerstwo Zdrowia rozszerza grupę osób, które będą mogły wypisać skierowanie na test w kierunku koronawirusa. Do tej pory byli to głównie lekarze rodzinni.
Jak zaznacza Joanna Branicka, rzeczniczka lubuskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Zielonej Górze, taki dokument wystawią nam także lekarze dyżurujący podczas świąt czy w ramach nocnej opieki zdrowotnej.

 

Test można wykonać na dwa sposoby. Można przyjechać własnym autem do wybranego punktu wymazowego lub poprosić o wykonanie takiego testu w domu:

Wynik testu można będzie pobrać online. Wystarczy być zalogowanym na Internetowym Koncie Pacjenta. Jeśli wynik testu jest pozytywny, to wtedy lekarz rodzinny poinformuje o dalszych procedurach związanych z leczeniem.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku