°C

Ogromne zainteresowanie seniorów i kłopoty z dodzwonieniem się

Fot. Pixabay
 

Ponad 400 gorzowskich seniorów zgłosiło się już do programu ”Wspieraj seniora”. Miejska infolinia ruszyły dokładnie tydzień temu. W tej chwili seniorzy zainteresowani są głównie bezpłatnymi posiłkami, jedynie kilka zgłoszeń dotyczy pomocy w zrobieniu zakupów lub załatwieniu spraw urzędowych.

– Z uwagi na duże zainteresowanie, z góry przepraszamy za możliwe problemy z dodzwonieniem się – mówi rzecznik prasowy magistratu Wiesław Ciepiela i przyznaje, że w ubiegłym tygodniu linia była właściwie cały czas zajęta:

Rzecznik zapewnia, że mimo początkowego oblężenia, sytuacja powoli uspokaja się

Przypomnijmy, wsparcie adresowane jest do osób powyżej 70 roku życia i polega na pomocy przy zrobieniu zakupów, wyniesieniu śmieci, wyprowadzeniu psa, załatwieniu spraw urzędowych czy dostarczeniu ciepłego posiłku. By skorzystać z programu, gorzowscy seniorzy muszą zgłosić taką chęć pod numer ogólnopolskiej infolinii 22 505 11 11 lub bezpośrednio do Urzędu Miasta, pod numer 695 308 375 od poniedziałku do piątku od 8.00 do 18.00.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku