°C

MDK ma się przenieść na Śląską

fot:E.Kobelak
 

Miasto przygotowuje przenosiny Młodzieżowego Domu Kultury z ulicy Teatralnej na Śląską. Jednak nie - jak początkowo zakładano – do budynków „odzieżówki”, ale do zlokalizowanego nieco wcześniej – przy skrzyżowaniu z ulicą Bracką – dawnego budynku Techniku nr 8. W ten sposób przy Teatralnej zwolni się kolejny obiekt, który współtworzyć będzie Kwartał Kultury czyli zespół gorzowskich szkół artystycznych prowadzonych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Decyzję o przeniesieniu MDK-u w najbliższą środę podjąć mają radni. Mówi rzecznik prasowy Urzędu Miasta Wiesław Ciepiela:

– Warunki lokalowe są dla nas odpowiednie – mówi dyrektor MDK Krzysztof Szupiluk:

Dyrektor Szupiluk przyznaje, że nowa propozycja podoba mu się bardziej niż wcześniejsza, przy pętli autobusowej:

Na przenosinach skorzystać ma także Zespół Szkół Odzieżowych, który pozostając w dotychczasowej siedzibie przy pętli autobusowej, otrzyma bazę sportową byłego Technikum nr 8,  z której korzystać będzie wspólnie z MDK-iem. – Pozostawienie „odzieżówki” w dotychczasowym siedzibie i przeniesienie MDK-u do byłego budynku technikum, da miastu ogromne oszczędności – dodaje Wiesław Ciepiela:

MDK w nowej siedzibie ma działać od września przyszłego roku.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku