°C

Uwaga na wiadomości SMS. Oszuści znów zaatakowali w Gorzowie

Fot. KMP
 

Kilku gorzowian straciło łącznie kilkadziesiąt tysięcy złotych po tym, jak zareagowali na SMS z informacją, że muszą  dokonać niewielkiej dopłaty do nadanej do nich paczki.

W miniony weekend policjanci dostali kilka takich zgłoszeń.

Gorzowianie dostawali SMS  z informacją, że do zamówionej paczki  trzeba dopłacić 50 groszy. Niestety, kilka osób kliknęło w podany w wiadomości link. Tam należało wybrać swój bank, żeby dokonać dopłaty. Po wybraniu banku osoby te wpisywały loginy i hasła. Dane automatycznie trafiały do oszustów,  bo strona internetowa została spreparowana.

Dopiero po pewnym czasie pokrzywdzeni orientowali się, że z ich kont wypłynęły pieniądze.  Łącznie straty w miniony weekend wynoszą prawie 40 tysięcy złotych. Sprawą zajmują się policjanci.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku