°C

NFZ: Ja noszę maseczkę, a ty?

Fot. Envato
 

Noś maseczkę, nie bądź egoistą! Z taką prośbą i przypomnieniem wystąpił lubuski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Do prawidłowego zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych zachęca także ordynator oddziału zakaźnego Jacek Smykał.

– COVID-19 jest bardzo groźny zwłaszcza dla osób starszych, dla nich kontakt z wirusem może być śmiertelny – dodaje specjalista:

– Noszenie maseczki nic nie kosztuje, a może uratować życie innych ludzi – zapewniają młodzi Lubuszanie, którzy także włączyli się w akcję:

Piotr Bromber, dyrektor lubuskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, przypomina, że 3 prozaiczne rzeczy, jak właśnie noszenie maseczki, mycie rąk i zachowanie 1,5 metra odległości od innych mogą uratować życie innych:

Tylko dziś odnotowano ponad 400 nowych przypadków koronawirusa w regionie. Zmarło 6 Lubuszan, wszyscy byli w podeszłym wieku.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku