°C

Koronawirus: 15 tysięcy w kraju, u nas ponad 400

Fot. PAP/Leszek Szymański
 

Spadek liczby zakażeń w Polsce. Dziś zanotowano 15 tysięcy nowych zachorowań. W Lubuskiem mamy 406 nowych osób, u których potwierdzono COVID-19. Jak informuje Lubuski Urząd Wojewódzki, w Lubuskiem zmarło 6 osób. To 79-latek z powiatu zielonogórskiego, 84-latek, 78-latka oraz 71-latek i 85-latek z tego samego powiatu. Nie żyje także 83-letnia mieszkanka Zielonej Góry.

Nowe zakażenia odnotowano w Zielonej Górze – 61 osób, 51 w powiecie żarskim, 44 w krośnieńskim oraz 40 w zielonogórskim. W powiecie gorzowskim mamy 32 nowych chorych, w międzyrzeckim 30 nowych pacjentów, a w świebodzińskim 27. W powiecie nowosolskim mamy 25 pozytywnych osób, w powiecie słubickim 23. Mniej zakażeń mamy w powiecie żagańskim 20.

W Gorzowie 15 testów okazało się być dodatnich, tyle samo w powiecie wschowskim. Powiat sulęciński to 14 nowych zakażeń, a strzelecko – drezdenecki 9 nowych osób.

Łącznie, na terenie województwa, mamy 19 107 zakażonych, w tym 10 608 ozdrowieńców.

Obecnie w kwarantannie i na dozorze epidemiologicznym jest ponad 10200 osób. W szpitalach w regionie przebywa 736 pacjentów z potwierdzoną obecnością wirusa lub z jego podejrzeniem.
 

Aktualna mapa zakażeń koronawirusem w województwie lubuskim

Poniższe dane mogą być prezentowane z niewielkim opóźnieniem.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku