°C

Jasno, jednoznacznie i w punkt – prezydent o słowach kard. Müllera

Fot. Presse.Nordelbien - originally posted to Flickr as Bischof Müller, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10361134
 

Prezydent Andrzej Duda wyraził szacunek wobec wypowiedzi kardynała Gerharda Müllera na temat sytuacji międzynarodowej wokół Polski.

„Polska od dawna znajduje się na celowniku finansowych i politycznych potęg prowadzących dechrystianizacyjną kampanię w Europie i Ameryce”

– zaznaczył były prefekt Kongregacji Nauki Wiary kardynał Gerhard Müller w rozmowie z agencją Kath.net.

„Jasno, jednoznacznie i w punkt. Przede wszystkim o wartościach. Szacunek”

– napisał w serwisie społecznościowym prezydent.

Jak powiedział niemiecki hierarcha w wywiadzie:

„W Polsce nie wyblakła jeszcze pamięć o sześciu milionach obywateli zamordowanych przez Niemców i o traktowaniu wszystkich Polaków jak podludzi. Czy my, Niemcy, kiedykolwiek nauczymy się traktować naszych sąsiadów z szacunkiem, bez wiecznego besserwisserstwa?”

– pytał w rozmowie z Kath.net.

Kardynał Gerhard Müller wskazał też, że:

„Upór niemieckich polityków i pracowników mediów ze skonstruowanym przez nich obrazem »Polski na niedemokratycznej ścieżce« rani każdego, kto zna ten kraj i jego mieszkańców, a przede wszystkim tych, którzy nie spali na lekcjach historii.

O cierpieniach i zmaganiach Polaków o wolność i demokrację z całkowicie niedemokratycznymi Niemcami, od Fryderyka II poprzez Bismarcka do Hitlera, oraz o ich pionierskiej roli w upadku żelaznej kurtyny w Europie przed rokiem 1989, nikt nie chce nic wiedzieć nic, ale chcą ich za to uszczęśliwiać zachodnimi wartościami (aborcją jako prawem kobiet, eutanazją osób chorych i starszych, wczesną seksualizacją i zrównywaniem jakiegokolwiek związku seksualnego z małżeństwem.”

– powiedział kardynał Müller.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku