°C

Ekspert o powiązaniu funduszy europejskich z praworządnością

Polska i Unia Europejska
 

Ekspert do spraw polityki europejskiej Tomasz Krawczyk powiedział w Polskim Radiu 24, że w sprawie powiązania wypłat funduszy europejskich z praworządnością należy prowadzić negocjacje.

Według niego weto wobec unijnego budżetu miałoby dla Polski poważne konsekwencje gospodarcze i polityczne na arenie krajowej i międzynarodowej.

Były doradca premiera Mateusza Morawieckiego wyraził nadzieję, że negocjacje i rozmowy na najwyższych szczeblach doprowadzą do porozumienia.

Gość Polskiego Radia 24 zaznaczył, że dobrym rozwiązaniem byłoby doprecyzowanie pojęcia praworządności.

W trakcie ostatniego szczytu Polska i Węgry zgłosiły zastrzeżenia w związku z rozporządzeniem dotyczącym powiązania środków unijnych z praworządnością. Według Warszawy i Budapesztu mechanizm jest nieprecyzyjny, uznaniowy i pozwala na motywowane politycznie decyzje.

Szef Rady Europejskiej Charles Michel i przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapowiedzieli po szczycie UE dalsze rozmowy na temat wypracowania kompromisu w sprawie warunkowości i jak najszybszego wdrożenia wieloletniego budżetu i funduszu odbudowy.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku