°C

„Po pierwsze rodzina” – ministerstwo podsumowuje wsparcie dla NGO

Fot. Twenty20
 

38 organizacji pozarządowych otrzymało w tym roku dofinansowanie w ramach konkursu "Po pierwsze Rodzina" - poinformowała wiceminister resortu rodziny i polityki społecznej Barbara Socha.

Wyjaśniła, że głównym celem programu jest wzmacnianie znaczenia rodziny, jej wspieranie, oraz promowanie rodzin wielodzietnych.

Wiceminister Barbara Socha zaznaczyła, że wpłynęło bardzo dużo projektów skierowanych do młodych ludzi, którzy wchodzą w dorosłość i decydują się na zakładanie rodzin i ich powiększanie. Projekty dotyczyły też przeciwdziałania pladze rozwodów i rosnącemu przekonaniu, że szczęśliwy, trwały związek jest albo bardzo trudny albo niemożliwy. „Chcemy odczarować to przekonanie” – zaznaczyła wiceminister Barbara Socha.

Dodała, że upowszechnianie wiedzy o wyjątkowej roli rodziny w odwracaniu negatywnych trendów demograficznych jest bardzo ważne i potrzebne.

Wiceminister Socha wyjaśniła, że w tym roku organizacje pozarządowe w ramach konkursu „Po pierwsze Rodzina” otrzymały w sumie 8,5 miliona złotych.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku