°C

Rozpoczynają się Dni Honorowego Krwiodawstwa

Fot. Envato
 

Z okazji rozpoczynających się dziś Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża, minister zdrowia Adam Niedzielski złożył wyrazy wdzięczności i uszanowania wszystkim Honorowym Dawcom Krwi oraz osobom pomagającym pacjentom, dla których krew jest szansą powrotu do zdrowia.

Niedzielski podziękował także tym osobom, które po pokonaniu koronawirusa zdecydowały się oddać osocze w celu ratowania zdrowia i życia pacjentów zakażonych koronawirusem.

Minister napisał w mediach społecznościowych, że honorowi krwiodawcy krwi są wspaniałym przykładem tego, że praca na rzecz drugiego człowieka jest misją i wartością nadrzędną. Podziękował również organizacjom i instytucjom, oraz pracownikom służby zdrowia i wszystkim osobom dbającym o to, by Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa mogły wykonywać swoją pracę.

Dni Honorowego Krwiodawstwa ustanowił Polski Czerwony Krzyż w roku 1972. Obchodzone są w dniach 22-26 listopada, a ich celem jest docenienie zasług honorowych dawców krwi w całej Polsce.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku