°C

Dwa polskie rollercoastery uznane za najlepsze w Europie

Fot. Marek Poniedzialek
 

Dwa rollercoastery znajdujące się w paku rozrywki Energylandia w Zatorze (woj. małopolskie) zostały uznane za najlepsze tego typu urządzenia w Europie w międzynarodowym konkursie Worldofparks-Awards 2020.

Plebiscyt jest organizowany od 10 lat przez jeden z ważniejszych portali branżowych worldofparks.eu. Głosowanie w jubileuszowej edycji odbywało się przez internet od 30 października do 8 listopada i było przeprowadzone w czterech różnych kategoriach.

Park rozrywki Energylandia zdobył pierwsze i drugie miejsce w kategorii „najlepszy rollercoaster w europejskim parku rozrywki”. Pierwsze miejsce w tym głosowaniu zajął drewniano-stalowy rollercoaster Zadra, drugie – Hyperion, uznawany za najwyższy i najszybszy rollercoaster w Europie. Energylandia jako jedyny polski park rozrywki została nagrodzona w tym konkursie.

Jak podkreślili organizatorzy konkursu, głosowanie pokazało, które europejskie parki rozrywki są szczególnie cenione przez gości i posiadają dobre perspektywy na przyszłość.

Organizatorzy zaznaczyli, że ten rok był wyjątkowy dla branży z powodu pandemii koronawirusa – wiele parków w Europie otworzyło sezon ze znacznym opóźnieniem, a niektóre – w ogóle.

Park rozrywki Energylandia to największy tego typu obiekt w Polsce, który mieści się na przestrzeni 35 hektarów. Oferuje kilkadziesiąt rodzaju atrakcji i urządzeń w pięciu strefach tematycznych, w tym 15 rollercoasterów o różnym stopniu trudności.

W zeszłym roku Energylandię odwiedziło 1,6 mln osób. W tym roku z powodu pandemii park był otwarty od początku czerwca do połowy października – w tym czasie z jego atrakcji skorzystało o połowę mniej gości niż przed rokiem.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku