°C

Zmiany organizacji ruchu na ul. Sikorskiego

fot. UM

Wykonawca przebudowy ul. Sikorskiego planuje w nocy z 14 na 15 kwietnia wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na przebudowywanej ul. Sikorskiego. Odda on do użytku zachodnią część skrzyżowania ul. Chrobrego i Sikorskiego oraz umożliwi wjazd z ul. Chrobrego w ul. Pocztową. Zajmie jednak wschodnią część skrzyżowania, gdzie docelowo wykona nawierzchnie asfaltową. Ponadto zajmie również ul. Sikorskiego na odcinku od ul. Młyńskiej do ul. Chrobrego.

W związku z powyższym zakresem przebudowy:

  • Nastąpi ponowne przeniesienie ruchu z prawej jezdni na lewą
  • Ruch pojazdów na lewej jezdni będzie odbywał się dwukierunkowo na odcinku od biurowca Titanic do Arsenału (przy Arsenale nastąpi powrót na prawą jezdnię). Na powyższym odcinku w każdym kierunku będzie dostępny tylko jeden pas ruchu. Pasy ruchu będą oddzielone od siebie za pomocą urządzeń BRD.
  • Zostanie utrzymane jedno przejście dla pieszych przez ul. Chrobrego w obrębie skrzyżowania z ul. Sikorskiego (po stronie południowej)
  • Przystanek przy Arsenale zostanie przeniesiony w pobliże biurowca Titanic. Przystanek dla linii autobusowych, kursujących na zawarcie pozostanie w dotychczasowej lokalizacji tj. za wjazdem na ul. Wodną.
  • Pocztowa na odcinku od ul. Chrobrego do ul. Starej będzie ponownie jednokierunkowa. Na odcinku od ul. Starej do ul. Sikorskiego będzie drogą dwukierunkową, ślepą z możliwością zawracania.
  • Nastąpi odwrócenie kierunku ruchu na ul. Starej. Będzie możliwość przejazdu od ul. Pocztowej do ul. Strzeleckiej. Jadąc ul. Strzelecką od strony ul. Sikorskiego będzie możliwość zawrócenia na ul. Starej przy garażach.
  • Na ul. Sikorskiego na odcinku od ul. Młyńskiej do ul. Chrobrego w miarę możliwości wykonawca udostępni wjazd dla dostaw do znajdujących się tam sklepów.

Prace na samym skrzyżowaniu potrwają około 3 tygodni.

Ponadto 17 kwietnia w godzinach porannych wykonawca planuje zmiany w organizacji ruchu na odcinku od ul. Pionierów do ul. Hejmanowskiej. Otwarty dla ruchu zostanie odcinek od ul. Herberta i Dzieci Wrzesińskich do ul. Hejmanowskiej. Zamknięte zostanie za to skrzyżowanie ul. Sikorskiego, Pionierów i Wełniany Rynek. 

W związku z powyższym zakresem przebudowy:

  • Zablokowany zostanie przejazd z ul. Pionierów do ul. Wełnianego Rynku. Kierowcy będą mogli dojechać tam z ul. Spichrzowej przez ul. Hejmanowskiej, Sikorskiego, Dzieci Wrzesińskich i łącznik pomiędzy ul. Dzieci Wrzesińskich a ul. Wełniany Rynek. Od strony północnej będzie możliwość dojazdu ul. Jagiełły, Dzieci Wrzesińskich i wcześniej wspomnianym łącznikiem.
  • Z uwagi na zawężony przekrój wjazdu z ul. Dzieci Wrzesińskich w ul. Sikorskiego, pierwszeństwo przejazdu będą określały odpowiednie znaki drogowe.

 

Objazd do Wełniany Rynek

Schemat zamknięcia

Układ ulic

 

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.