°C

Żłobki oblężone

fot:E.Kobelak

Żłobki przy Maczka i przy Obotryckiej - to tam wpłynęło dotąd najwięcej podań o przyjęcie dziecka do placówki. Rekrutacja do miejskich żłobków ruszyła wczoraj, a już teraz widać, że miejsc dla wszystkich maluchów nie wystarczy.

W placówce przy Maczka o jedno z 40 miejsc już teraz stara się ponad 100 rodziców. Do żłobka przy Obotryckiej wpłynęło już blisko 100 podań, a miejsc będzie nieco ponad 50. Mówi dyrektor Żłobka nr 2 Katarzyna Łuczak:

 

Dla rodzin, gdzie w opiece nad dzieckiem nie można liczyć na pomoc babci, żłobek to jedyna alternatywa, by wrócić do pracy – mówią rodzice:

 

Przypomnijmy, że w tym roku rekrutacja do miejskich żłobków prowadzona jest w sposób elektroniczny. Dyrektorzy proszą, by dokładnie zapoznać się ze wskazówkami zamieszonymi w internecie, a dotyczącymi wszystkich niezbędnych dokumentów jakie trzeba złożyć w placówkach. Rekrutacja potrwa do końca kwietnia.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.