°C

Zamiast dostać mandat, chciał wręczyć łapówkę

Fot. lubuska policja

Gorzowscy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę, który znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość. Mężczyzna w zamian za brak mandatu, zaproponował policjantom 50 euro. Został zatrzymany i usłyszał zarzuty wręczenia łapówki. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w sobotę, kiedy przed południem policjanci kontrolowali prędkość pojazdów w Motylewie. Jedną z osób, która nie zwracała uwagi na ograniczenia prędkości, był kierowca mercedesa. Auto na niemieckich tablicach rejestracyjnych zostało zatrzymane do kontroli.

47-letni kierowca został poinformowany przez policjanta, że jechał za szybko o 34 km/h i za to wykroczenie zostanie nałożony na niego mandat w wysokości 200 zł. Gdy funkcjonariusze sprawdzali dokumenty kierowcy i pojazdu, 47-latek zaproponował brak mandatu i „inny sposób załatwienia sprawy”. W rękach miał banknot 50 euro. Usłyszał zarzuty za wręczenie łapówki. Za to przestępstwo grozi mu do 10 lat więzienia.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. Rozgłośnia nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy, a w sprawach spornych może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy email czy IP prowadzącym postępowanie uprawnionym organom.