°C

Wyremontowali grób gorzowskiego pioniera

fot. K.Rak

Nieopłaconym i niszczejącym grobem gorzowskiego pioniera służby zdrowia, Antoniego Turuto, zajęli się członkowie Okręgowej Izby Lekarskiej oraz radni klubu Kocham Gorzów.

Przez wiele lat za grobowiec nie była uiszczana opłata, istniała więc obawa, że zostanie zlikwidowany. Sprawą postanowili zająć się gorzowscy radni. Mówi  Jerzy Synowiec z klubu Kocham Gorzów:

Likwidacje grobów ze względu na brak członków rodziny, którzy mogliby je opłacić, to coraz częstszy problem, ale jak dodaje Jerzy Synowiec, warto zadbać o tych, którzy dali początek naszemu miastu:

Dodajmy, że Antoni Turuto był odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski i Złotym Krzyżem Zasługi. Został pochowany w 1966r. na cmentarzu komunalnym w Gorzowie.

14 odpowiedzi na “Wyremontowali grób gorzowskiego pioniera”

 1. Niestety, ale trudno uwierzyć w przypadek. 4 lata temu, również w okresie bezpośrednio przed wyborami były skwery, rabaty, grabie i łopaty, które zostały przerobione na mandaty radnych. Potem skwery poszły w odstawkę, tak jakby prace ogrodnicze wystarczyło wykonać raz na 4 lata.
  Teraz mamy podobny „zbieg okoliczności”, cytuję: „Przez wiele lat za grobowiec nie była uiszczana opłata, istniała więc obawa, że zostanie zlikwidowany”.
  „Przez wiele lat…”, a jakoś akurat teraz – tuż przed wyborami – problem został dostrzeżony i rozwiązany.
  Ładny gest psuje moment jego realizacji, a jeśli faktycznie nie chodzi o wybory – naprawdę konieczne były media?

  Mt 6,1-6.16-18
  1 Uważajcie, by swoich czynów sprawiedliwych nie spełniać przed ludźmi po to, aby was oglądali. Jeśli nie, nie będziecie mieć zapłaty u Ojca waszego, który jest w niebie. 2 Kiedy więc będziesz spełniał uczynek miłosierdzia, nie otrąbiaj [tego] przed sobą, jak to robią obłudnicy w synagogach i na ulicach, by zdobyć pochwałę u ludzi. Tak, mówię wam: oni [już] odbierają swoją zapłatę. 3 Gdy natomiast ty spełniasz uczynek miłosierdzia, niech nie wie twoja lewa [ręka], co czyni prawa, 4 aby twój czyn miłosierdzia był w ukryciu. A twój Ojciec, który widzi w ukryciu, odda tobie.

 2. „Wolałbym się nie urodzić, niż na grobach zmarłych budować swoją karierę polityczną” – powiedział 13 kwietnia 2012 roku Donald Tusk”.

  Jak realizacja wyglądała w praktyce?
  http://niezalezna.pl/51910-tusk-lansuje-sie-nawet-na-pogrzebie-skladal-kondolencje-na-oczach-fotoreporterow
  http://niezalezna.pl/51921-cztery-medale-i-pogrzeb-nekrofil-hiena-obrzydliwy-lans-tuska-na-pogrzebie-dziecka

  I do porównania 2 zdjęcia:
  http://niezalezna.pl/imgcache/750×430/c/uploads/foto2014/51910-613681392483633.jpg
  i to pod tytułem artykułu…

 3. Czeka komentarz na moderację i doczekać się nie może… To fragmentami:

  „Wolałbym się nie urodzić, niż na grobach zmarłych budować swoją karierę polityczną” – powiedział 13 kwietnia 2012 roku Donald Tusk”.

 4. Romuś, Ty w ogóle cokolwiek „ogarniasz”? Który mamy rok, żeś wyliczył 95. rocznicę od 2010 roku? Gościu, „heloł”! Tu Ziemia! Mamy rok 2018, a Ty nie masz jeszcze 150 czy 200 lat i nie jesteś zombie! Wiekiem znaczy, bo postrzeganiem rzeczywistości już niekoniecznie…
  Przyczyną „samobójstwa” Leppera był Jego syn? Romuś, wywal ziółka, które Ci dali w Faurecji, żebyś robił 12 godzin. To nie witaminy, ani nie posiłek regeneracyjny!

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. Rozgłośnia nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy, a w sprawach spornych może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy email czy IP prowadzącym postępowanie uprawnionym organom.