°C

Wciąż czekają, by „mieszkać lepiej”

Fot.E. Kobelak

Od blisko roku miasto wraz z 35 wspólnotami mieszkaniowymi próbuje przeprowadzić remonty kamienic i zagospodarować podwórka. Jak się okazuje, dotychczas jedynie trzem wspólnotom udało się zrealizować inwestycje, pozostałe wciąż czekają.

O programie „Mieszkać lepiej” mówiono już w styczniu ubiegłego roku. Na remonty kamienic i zagospodarowanie podwórek położonych w obszarze rewitalizacji, przeznaczonych zostało ponad 5 i pół miliona złotych. 2,5 mln przyznał Zarząd Województwa Lubuskiego. W ramach projektu w kamienicach w centrum, na os. Słonecznym oraz na Zawarciu miały zostać przeprowadzone remonty elewacji, dachów, klatek schodowych, balkonów, wymiana stolarki drzwiowej i okiennej, wymiana instalacji w częściach wspólnych budynków. Projekt obejmuje także prace zieleniarskie oraz zagospodarowanie podwórek na potrzeby mieszkańców. Szybko okazało się jednak, że na rynku zabrakło chętnych do wykonania prac. Do firm budowlanych apelował nawet prezydent Wójcicki zapewniając, że miasto pomoże im w czym tylko będzie mogło. Apele okazały się jednak mało skuteczne. Urzędnicy wraz z przedstawicielami wspólnot nie zrezygnowali z projektu. – Wydłużyliśmy termin zakończenia prac i pozyskaliśmy dodatkowe pieniądze – mówi nam dziś dyrektor biura rewitalizacji i konsultacji społecznych Anna Bonus-Mackiewicz

Ponowione przetargi na nowych warunkach powinny ruszyć jeszcze w styczniu.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.