°C

W sobotę w Gorzowie piknik „Służymy Niepodległej”

fot. materiały MON

10 listopada o godz. 13.00 na Placu Słowiańskim w Gorzowie odbędzie się piknik pod hasłem „Służymy Niepodległej” zorganizowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Takie same imprezy odbędą się równocześnie w szesnastu innych polskich miastach.

W programie znajdą się pokazy sprzętu wojskowego, występy artystyczne, w tym orkiestr wojskowych, żołnierska grochówka oraz wiele innych atrakcji. Jak informuje MON, w organizację pikników włączyły się również władze miasta, które przygotowują dodatkowe atrakcje.

„Chcielibyśmy, aby całe rodziny i mieszkańcy wszystkich regionów wspólnie uczcili pamięć naszych przodków, patriotów, dowódców i żołnierzy, którzy poświęcali życie, by Polska powróciła na mapę Europy” – pisze w przesłanym mediom komunikacie MON.

O godz. 16.00, we wszystkich siedemnastu miastach odbędzie się próba pobicia rekordu w śpiewaniu „Marszu Pierwszej Brygady” czyli Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Pikniki zakończy uroczysty Capstrzyk Niepodległości.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. Rozgłośnia nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy, a w sprawach spornych może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy email czy IP prowadzącym postępowanie uprawnionym organom.