°C

Metoda „na policjanta” wciąż popularna

Fot. Marta Czechowska

Po raz kolejny ostrzegamy przed oszustami, którzy próbują w Gorzowie wyłudzić pieniądze metodą na „policjanta”. Wczoraj na terenie miasta miały miejsce dwie takie próby. Na szczęście obie okazały się bezskuteczne.

W pierwszym przypadku oszuści nie doszli do porozumienia z seniorką. Próbowali namówić gorzowiankę, aby poszła banku i wypłaciła swoje oszczędności, które następnie miała im przekazać. Kobieta nie dała się nabrać. Szybko powiadomiła córkę, a ta prawdziwą policję.

Natomiast w drugim przypadku, 70-latka przed wypłatą dużej sumy pieniędzy ostrzegła czujna pracownica banku. Jej uwagę zwróciło nerwowe zachowanie mężczyzny. Kobieta razem z kierownikiem placówki ostrzegli starszego pana, że może paść ofiarą przestępstwa. W tym momencie oszuści, którzy podsłuchiwali całą rozmowę, rozłączyli się.

Policja apeluje więc, żeby nie przekazywać pieniędzy nieznanym osobom, a tego typu przypadki natychmiast zgłaszać bliskim lub bezpośrednio policji.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. Rozgłośnia nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy, a w sprawach spornych może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy email czy IP prowadzącym postępowanie uprawnionym organom.