°C

Utrudnienia na Piaskach i w centrum

Zdj. E.Kobelak

Po wielu miesiącach oczekiwania i pięciu ogłoszonych przetargach, rusza remont ulicy Kazimierza Wielkiego. Prace rozpoczną się już w najbliższy poniedziałek i będą trwały do końca listopada.

 Do przebudowy jest blisko kilometrowy odcinek drogi od skrzyżowania z ulicą Roosevelta do pętli tramwajowej. Choć okolicznych mieszkańców czekają spore utrudnienia, cieszą się, że po latach łatania dziur,  ulica zostanie gruntowanie wyremontowana

 

– Remont podzielony został na trzy etapy – mówi Kamil Bednarz z wydziału informacji i promocji gorzowskiego magistratu:

Remont ulicy będzie kosztował 17,5 miliona złotych.

Na czas objazdów na skrzyżowaniu ulic: Owocowej i Wyszyńskiego zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna. Ma to upłynnić ruch głównie z osiedla w stronę ulicy Wyszyńskiego. 

 

Dodajmy także, że w poniedziałek wznowione zostaną prace na drugiej połowie skrzyżowania przy Katedrze. Oprócz torowiska drogowcy ułożą tam nawierzchnię skrzyżowania. Dopiero po zakończeniu tych prac, znów wrócą w miejsce, gdzie pracowali przed świętami i tam także ułożą nową nawierzchnię

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.