°C

Twist z pasażerami od października?

Fot. Bartłomiej Nowosielski

Możliwe, że od października nowe tramwaje, z których pierwszy przyjechał dziś nad ranem do Gorzowa, zaczną wozić pasażerów. Jesienią miasto planuje uruchomić linię nr 1.

Mówi prezydent Jacek Wójcicki:

 Twist 001, który dzisiaj dotarł do Gorzowa, będzie przechodził teraz niezbędne testy na torowisku -na odcinku od zajezdni MZK do skrzyżowania ul. Sikorskiego z ul. Jancarza.

 

MZK apeluje do kierowców i pieszych w tym rejonie o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków drogowych, zwłaszcza, że tramwaj w ramach jazd próbnych miejscami będzie rozwijał prędkość powyżej 50 km/h. Jak podaje miejski przewoźnik: do zakończenia procesu homologacji  tramwaju  i uzyskania świadectwa homologacji, a w dalszym etapie bezawaryjnego pokonania na gorzowskich torowiskach 100 km i dokonania odbioru przez Miejski Zakład Komunikacji, wóz jest cały czas własnością bydgoskiej Pesy.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.