°C

Tragiczny początek sezonu grzewczego

Zbigniew Bodnar

Jedna ofiara zatrucia tlenkiem węgla w naszym regionie. To tragiczny początek sezonu grzewczego – mówił nasz poranny gość, Lubuski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Patryk Maruszak.

 – Tlenek wegla to toksyczny gaz, którego nie widać i nie czuć, dlatego jest tak niebezpieczny. Apelujemy, aby pamiętać o przeglądach instalacji gazowych oraz wentylacyjnych w naszych domach – dodał:

Państwowa Straż Pożarna przestrzega jednocześnie przed domokrążcami, którzy oferują zakup czujek tlenku węgla:

Aby zapobiec takim tragediom strażacy prowadzą akcję „Czujka na straży twojego bezpieczeństwa”. Strażacy chcą uświadomić społeczeństwu zagrożenia związane z pożarami do jakich często dochodzi w sezonie grzewczym. Przyczyną tych zdarzeń często są wady albo niewłaściwa eksploatacja urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. W tym samym okresie notuje się wzrost liczby śmiertelnych zatruć tlenkiem węgla, nazywanym potocznie czadem – cichym zabójcą.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. Rozgłośnia nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy, a w sprawach spornych może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy email czy IP prowadzącym postępowanie uprawnionym organom.