°C

To ma być budżet inwestycyjny

fot: RG

W Urzędzie Miasta trwają intensywne prace nad przyszłorocznym budżetem miasta. Projekt zakłada wydatki na poziomie ponad 956 mln. W tym na inwestycje prezydent chce przeznaczyć ponad 343 miliony.

 

– To będzie budżet kontynuacji wielkich inwestycji – mówi nam Jacek Wójcicki:

– Jesteśmy umówieni na spotkanie podczas którego przekażemy prezydentowi nasze propozycje i uwagi do budżetu – mówi przewodnicząca klubu Kocham Gorzów Marta Bejnar Bejnarowicz. Radna dodaje także, że w projekcie jest kilka zapisów, które niepokoją:

– To na pewno budżet rekordowy, choć nie do końca jest to zasługa prezydenta i jego urzędników – mówi radny Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Rafalski:

Na oświatę i wychowanie projekt budżetu zakłada wydatki w kwocie ponad 253 i pół miliona, pomoc społeczna i zdrowie pochłonie prawie 169 mln, gospodarka mieszkaniowa i komunalna ponad 29 i pół mln, transport i usługi ponad 58 mln, kultura nieco ponad 16 mln. Deficyt budżetowy ma wynieść ponad 132 i pół mln.

3 odpowiedzi na “To ma być budżet inwestycyjny”

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.