°C

„Tarcza” na wypadek sytuacji kryzysowej

Fot. KWP

Lubuska policja ćwiczy przed rozpoczynającym się sezonem na imprezy masowe. Mundurowi przypominają, że nasz region już od blisko 25 lat jest gospodarzem jednej z największych imprez w Europie „PolAndRock Festival” (Woodstock). Do tego dochodzi wiele innych i imprez masowych o charakterze sportowym, rozrywkowym czy rekreacyjnym.

 Dlatego policja musi brać pod uwagę sytuacje kryzysowe, do jakich może dojść podczas takich wydarzeń. W dobie zagrożeń terrorystycznych należy wziąć pod uwagę sytuacje, które już od lat występują w Europie Zachodniej- podaje policja.

We wtorkowych działaniach wzięli udział policjanci m.in. Wydziału Sztabu Policji, Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji, Samodzielnych Oddziałów Prewencji Policji, czy też inne służby zespolone z Wojewodą Lubuskim.

Ćwiczyli manewry m.in. w ramach procedury „Tarcza” na wypadek wystąpienia poważnej sytuacji kryzysowej. „Formowanie szyków, zabezpieczenie miejsca zdarzenia poprzez wyizolowanie pierścieniem zewnętrznym, ćwiczenia czasu reakcji na zgłoszenie, użycie policyjnego drona, koordynowanie działań sztabu operacji, czy też aplikacyjne wykorzystanie systemów policyjnych, to tylko niektóre działania przeprowadzone w ramach ćwiczeń”.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. Rozgłośnia nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy, a w sprawach spornych może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy email czy IP prowadzącym postępowanie uprawnionym organom.