°C

Szwecja zdobyta!

Koszykarki InvestInTheWest ENEI Gorzów Wlkp., w trzecim meczu fazy grupowej rozgrywek EuroCup Women, pokonały w Szwecji drużynę Telge Basket Sodertalje 84:57.

Szwedzka drużyna 12 razy zdobywała mistrzostwo swego kraju, ale w tym sezonie złożona jest z bardzo młodych zawodniczek. W dodatku gorzowianki, oprócz większego doświadczenia, miały także przewagę wzrostu, a na dodatek w naszym zespole jest tzw. dłuższa ławka. Szwedki rozpoczęły jednak spotkanie od prowadzenia, które w połowie pierwszej kwarty wynosiło 8 punktów. Miejscowe zbyt łatwo zdobywały punkty, zaś gorzowianki raziły niską skutecznością. Trener Dariusz Maciejewski poprosił o przerwę i przekazane przez niego uwagi poskutkowały. Miejscowym trudniej było zdobywać punkty, ale akademiczki nadal miały problem z trafieniem do kosza. Na szczęście ta niemoc nie mogła trwać zbyt długo. I tak też było. Co prawda na pierwszą przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu Szwedek 19:13, ale już pod koniec pierwszej kwarty widać było wyraźną poprawę w grze gorzowianek. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W trzeciej minucie drugiej kwarty Julia Rytsikawa przechwyciła piłkę, a kontrę naszego zespołu celnym rzutem wykończyła Katarzyna Fikiel i akademiczki wyszły na prowadzenie 20:19, które systematycznie powiększały by wygrać ostatecznie 84:57.

Telge Basket – InvestInTheWest ENEA 57:84 (19:13, 7:25, 13:29, 18:17)

Tegle Basket: Gloria Bwende 0, Patricia Elias 5, Ellen Astrom 4, Klara Lundquist 20, Teodora Turudic 2, Ulrica Holmqvist 10, Tilde Marie Ahlin 10, Mikaela Gustafsson 6.

InvestInTheWest ENEA: Katarzyna Dzwigalska 0, Sharnee Zoll-Norman 9, Yuliya Rytsikava 5, Ariel Atkins 11, Annamaria Prezelj 14, Katarzyna Fikiel 13, Laura Juskaite 12, Maryia Papova 13, Daria Stelmach 2, Kyara Linskens 5.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. Rozgłośnia nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy, a w sprawach spornych może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy email czy IP prowadzącym postępowanie uprawnionym organom.