°C

Szefowa ZNP zaniepokojona oświatowymi planami miasta

redakcja gorzowska

Chaos i protesty nauczycieli, rodziców i uczniów – taki będzie skutek planowanej przez miasto reorganizacji sieci szkół – uważa szefowa ZNP w Gorzowie. Barbara Zajbert pisze do prezydenta, bo jest poważnie zaniepokojono planowanymi zmianami. W ocenie ZNP koncepcja nie jest dobrze przygotowana i wprowadza się ją w zdumiewającym pośpiechu.

– Pod płaszczykiem reformy oświaty i podwojonego rocznika, który we  wrześniu zapuka do drzwi szkół średnich, przeprowadza się zupełnie inne działania n,ie konsultując ich z najbardziej zainteresowanymi czyli nauczycielami, rodzicami i uczniami – mówi Barbara Zajbert:

 

Proponowane zmiany sieci szkół to faktyczne likwidacje jednych placówek i tworzenie całkiem nowych zespołów szkół – stwierdza w liście do prezydenta szefowa ZNP w Gorzowie:  

 

List ze Związku Nauczycielstwa Polskiego dotarł do prezydenta dopiero wczoraj  i aktualnie przygotowywana jest odpowiedź – mówi Wiesław Ciepiela z Urzędu Miasta

 

Jak dodaje Wiesław Ciepiela, o żadnej likwidacji szkół mowy nie ma, a jedynie o przenoszeniu placówek.

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.