°C

Sprawdź internetowo wolne miejsca w żłobkach

źródło: gorzow.pl

Miejsce, godziny otwarcia, wysokość opłat, a przede wszystkim ilość wolnych miejsc - wszystkie te informacje rodzice mogą znaleźć na nowo uruchomionej platformie Empatia.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej stworzyło elektroniczną mapę miejsc opieki nad małym dzieckiem – poinformowali minister Elżbieta Rafalska i wiceminister Bartosz Marczuk:

Szefowie resortu powiedzieli, że pod koniec roku będzie 143 tysiące miejsc opieki nad dziećmi do lat trzech i ich liczba będzie rosła . Do 2015 w sumie  miejsc opieki ma być 84 tysiące. Obecnie  w 2 tysiącach 824 żłobkach przebywa 109 tysięcy 843 dzieci. W Gorzowie ta informacja jest szczególnie ważna dla rodziców  mówiła nam pani Beata, mama dwójki dzieci:

Każda placówka, która znajduje się  na portalu Empatia jest zobowiązana do aktualizowania swojego statusu, stąd rodzice będą wiedzieli na bieżąco, czy zwolniło się miejsce dla jego dziecka, mówi Monika Jóźwa z Wydziału Spraw Społecznych UM:

By sprawdzić wszystkie dane o żłobkach i innych klubach dla dzieci do lat 3 wystarczy wejść na stronę: https://empatia.mpips.gov.pl/ .

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. Rozgłośnia nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy, a w sprawach spornych może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy email czy IP prowadzącym postępowanie uprawnionym organom.