°C

Sąd zdecydował o areszcie dla posła Gawłowskiego

Sąd zastosował trzymiesięczny areszt wobec posła PO Stanisława Gawłowskiego, fot. PAP/Marcin Bielecki 

Sąd zdecydował w niedzielę o trzymiesięcznym areszcie dla sekretarza generalnego PO, posła Stanisława Gawłowskiego. Poinformował o tym dziennikarzy jego pełnomocnik Roman Giertych. Zapowiedział złożenie zażalenia na tę decyzję.

 

Giertych ocenił decyzję sądu jako „złą”. Według niego dowody były „słabe”, a argumentacja sądu – „rutynowa”. Zapowiedział złożenie zażalenia. „Mam nadzieję, że Sąd Okręgowy jak najszybciej rozpatrzy ten wniosek” – podkreślił.

O areszt dla Gawłowskiego (zgodził się na ujawnianie nazwiska i upublicznianie wizerunku) zawnioskowała Prokuratura Krajowa. Jak podano w sobotnim komunikacie, tymczasowe aresztowanie jest uzasadnione, ponieważ „zachodzi realna obawa matactwa procesowego”.

Według prokuratury, „poseł Stanisław G., znając zakres śledztwa w części dotyczącej przestępstw korupcyjnych, może usiłować dotrzeć do osób, których przesłuchania zaplanowano, w celu uzgodnienia wspólnych wersji oświadczeń procesowych”.

„Tym samym może on podejmować działania zmierzające do zakłócenia prawidłowego toku dalszego postępowania. Zachodzi również uzasadniona obawa, że pozostając na wolności Stanisław G. ostrzeże inne, nieustalone dotąd osoby, i np. uzgodni z nimi wspólną linię obrony w celu uniknięcia przez nie odpowiedzialności karnej albo jej zminimalizowania” – oceniła Prokuratora Krajowa w komunikacie.

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie przedstawił Gawłowskiemu pięć zarzutów, w tym trzy o charakterze korupcyjnym. Chodzi o okres, gdy Gawłowski pełnił funkcję wiceministra ochrony środowiska w rządzie PO-PSL. Miał wówczas przyjąć jako łapówkę co najmniej 175 tysięcy złotych w gotówce, a także dwa zegarki o wartości prawie 25 tysięcy złotych.

Posiedzenie aresztowe rozpoczęło się w Sądzie Rejonowym Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie w niedzielę przed południem.

Jedna odpowiedź do “Sąd zdecydował o areszcie dla posła Gawłowskiego”

  1. Cezary Gmyz: „Bezrobotny i pielęgniarka strzelili sobie apartamencik w Chorwacji, w którym nigdy nie byli, a akt notarialny przechowywał ojczym ich zięcia. Przez przypadek poseł PO. Jedzie mi tu czołg?”.

    Kandydaci Platformy O. w najbliższych wyborach powinni oszacować, czy zdążą z kandydowaniem zanim obejmie ich program Cela+. Na razie trafiło na Przewodniczącego Stałego Komitetu Rady Ministrów w Gabinecie Cieni Platformy O., ale już słuchy chodzą o Szefie Gabinetu Rozwoju i Infrastruktury.

    Propozycja hasła wyborczego dla Platformy O.: „Potrafimy rządzić nawet zza krat!” albo „Celujemy w cele!”.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.