°C

Ruszył nabór do żłobków

fot:E.Kobelak

Rozpoczął się nabór do gorzowskich żłobków. W tym roku przeprowadzony zostanie on w sposób elektroniczny. Teraz podanie o przyjęcie będzie można złożyć nawet ostatniego dnia, a o przyjęciu dziecka do żłobka zdecyduje nie kolejność złożenia dokumentów, a liczba uzyskanych punktów rekrutacyjnych.

 Na dodatkowe punkty mogą liczyć między innymi rodziny wielodzietne, te gdzie występują niepełnosprawności, rodzice samotnie wychowujący dziecko czy posiadacze Gorzowskiej Karty Mieszkańca. Mówi rzecznik prasowy Urzędu Miasta Wiesław Ciepiela:

Co ważne, dziecko zgłaszamy jedynie w jednej, wybranej placówce – dodaje Wiesław Ciepiela:

Co roku miejsc w żłobkach nie wystarcza dla wszystkich chętnych. Miasto tłumaczy, że robi co może. Pozyskuje m.in. pieniądze z programu Maluch. W ubiegłym roku dzięki tym pieniądzom udało się stworzyć dodatkowych 12 miejsc w żłobku nr 2. Eliza Rudnicka podkreśla, że miasto dopłaca też do pobytu maluchów w żłobkach niepublicznych. W Gorzowie działa 7 takich placówek. Miasto dotuje 6 z nich.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.