°C

Rozbito gang złodziei aut. 11 podejrzanych i 60 zarzutów

Fot. Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wlkp.

Gorzowscy policjanci rozbili grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami pojazdów na terenie Niemiec. W sprawie jest 11 podejrzanych, którym przedstawiono prawie 60 zarzutów. Podczas śledztwa odzyskano siedem aut wartych łącznie ok. 240 tys. zł. Gorzowscy policjanci rozpracowywali grupę przestępcza przez dwa lata.

Jak opisują policjanci, sprawa rozpracowywania szajki rozpoczęła się w grudniu 2016 roku, kiedy to jeden z mieszkańców Deszczna zauważył trzy pojazdy, które zaparkowały przy jego bloku. Kilka z nich było na niemieckich numerach rejestracyjnych a mężczyznę zaalarmowało nerwowe zachowanie kierowców – postanowił więc wezwać Policję. Gdy mundurowi byli w drodze, kierowcy prawdopodobnie zorientowali się, że są obserwowani i odjechali. Mieszkaniec Deszczna pojechał za nimi i przez cały czas telefonicznie informował dyżurnego gdzie się znajduje. Dzięki temu udało zatrzymać się kierowców Volkswagena Caddy i Mini. Jak się okazało, pojazdy, którymi się poruszali były kradzione na terenie Niemiec.

Kilka godzin później w jednej z podgorzowskich miejscowości policjanci ujawnili trzeci, również pochodzący z kradzieży, samochód – Volkswagena Tourana. To jednak nie był koniec tej sprawy a od tamtego czasu policjanci działali bardzo intensywnie.

Podejrzanym przedstawiono łącznie blisko 60 zarzutów, m.in. kierowanie i udział w zorganizowanej grupie przestępczej, kradzież pojazdów, paserstwo i składanie fałszywych zeznań. Przestępcy działali w znacznej mierze na terenie Niemiec. Prokuratura Rejonowa w Gorzowie Wielkopolskim wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie czterech osób. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie o łącznej wartości ponad 630 tysięcy złotych.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.