°C

Radni jednomyślni w sprawie kredytu

E.Kobelak

Gorzowscy radni jednomyślni w sprawie zaciągnięcia przez miasto 200 mln kredytu. Ta sprawa była jedną z głównych podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta. To kredyt, jaki Gorzów otrzyma w Europejskim Banku Inwestycyjnym.

Pierwsza transza wpłynie do miasta jeszcze w tym roku.  – Warunki tego kredytu są dla miasta bardzo korzystne – mówi skarbnik Agnieszka Kaczmarek:

Podjęcie uchwały poprzedziła dyskusja. Pytania dotyczące kredytu miała miedzy innymi przewodnicząca klubu Kocham Gorzów Marta Bejnar Bejnarowicz:

Jak mówi przewodniczący klubu Gorzów Plus Marcin Kurczyna, to kredyt który zmieni miasto

– Prezydent mówi o tym kredycie jak o sukcesie i zgadzam się z nim – mówił przewodniczący rady Miasta z PiS Sebastian Pieńkowski:

Zaciągnięcie tak dużego kredytu to zawsze trudna decyzja – mówi wiceprzewodniczący rady miasta z PO Rober Surowiec:

Pieniądze z kredytu mają zabezpieczyć wkład własny miasta m.in. na budowę centrum przesiadkowego przy gorzowskim dworcu kolejowym , przebudowę ul. Chrobrego, czy budowę linii tramwajowej na osiedle Górczyn.

3 odpowiedzi na “Radni jednomyślni w sprawie kredytu”

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady netykiety. Rozgłośnia nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy, a w sprawach spornych może przekazać dane identyfikacyjne tj. adresy email czy IP prowadzącym postępowanie uprawnionym organom.